Волейболна България е европейски шампион при девойките!

89
orig[1]
Дир.бг

Девойките на България до 18 години във волейбола станаха европейски шампионки!

Българският отбор на Антонина Зетова спечели финала на първенството в Гърция и Румъния, побеждавайки категорично Белгия с 3:0 гейма – 25:15, 25:18, 27:25.

Успехът е огромен за волейбола ни при подрастващите и е пореден след тези, които постигнахме и при мъжките отбори.

Българките стигнаха до финала след далеч по-драматична победа над Италия в полуфиналите, при която нашите момичета спасиха четири мачбола. Преди това в груповата фаза те надвиха още Германия, Турция, Полша, Литва, Финландия, Гърция и загубиха само от Унгария.

Снимка: CEV

Днешният финал бе първи за женското ни направление при подрастващите от 42 години, като за последно България участва в битка за златото на Европейското първенство за девойки до 20 години през 1982 година, когато завоюваме среброто.

Успехът в третия гейм дойде изключително драматично, като българките се нуждаеха от пет мачбола, за да заслужат голямата радост.

Централната блокировачка Дарина Нанева бе най-резултатна за България с 14 точки. С 12 завърши Вяра Парапунова, Деница Ангелова отбеляза 11 точки, а Калина Венева завърши с 9 точки.

БЪЛГАРИЯ: Димана Иванова, Никол Окоро, Вяра Парапунова, Калина Венева, Дарина Нанева, Деница Ангелова – Виктория Нинова-либеро