Депутатите приеха правилника на НС, тест за алкохол и наркотици няма да има Депутатите приеха правилника на НС, тест за алкохол и наркотици няма да има!

0
15
768x432[3]
Дир.бг

Въпреки че получи одобрението от временната парламентарна комисия за правилника на Народното събрание (НС), в пленарната зала не беше прието предложението на Павела Митова и Александър Рашев от „Има такъв народ“ в началото на всяка пленарна сесия депутатите задължително да минават през медицинско кръвно изследване за употреба на алкохол и наркотични вещества, предава БТА.

Предвиждаше се това да става по разпореждане на председателя на парламента или по инициатива на една трета от народните представители в случай, когато от поведението на даден депутат може да се направи обосновано предположение, че е употребил алкохол или наркотично вещество. „За“ бяха 61 народни представители (един от ГЕРБ-СДС и групите на „Възраждане“, ИТН и МЕЧ), 62 бяха против и 86 се въздържаха.

Против текстовете гласуваха осем народни представители от ГЕРБ-СДС, 21 – от „Продължаваме промяната-Демократична България“, групата на „ДПС-Ново начало“ и петима от „БСП-Обединена левица“. Въздържаха се 53-ма от ГЕРБ-СДС, 13 от ПП-ДБ, четирима от левицата и групата на „Демокрация, права и свободи“ – ДПС.

Депутатите са по-важни от обикновените български граждани ли, в закона има наказание за обикновените български граждани, обърна се към противниците на предложението в искане за прегласуването му председателят на ПГ на ИТН Тошко Йорданов. Ние можем да идваме тук „фиркани и дрогирани“ и това е абсолютно законно, добави той.

Отпаднаха и предвидените санкции за депутат, който откаже да даде проба и за такъв, чийто тест е положителен.

Всеки народен представител може да бъде избиран в органите на Народното събрание. Той е задължен да участва в тяхната работа, беше записано още в правилника.

Отхвърлено бе предложението на Петър Петров от „Възраждане“ след декларация да се забранят изказвания, лични обяснения или други процедури, съдържащи коментар, мнение и обсъждане по същество на съдържанието на изчетената декларация, а при нарушение да се налага наказание по правилника.

Не бе прието и предложението на Павела Митова от „Има такъв народ“ при никакви обстоятелства да не се предоставя думата, включително и чрез технически средства, на народните представители, които имат желание да говорят от място, различно от трибуната.

Постоянните комисии да разглеждат законопроектите не по-рано от 72 часа от получаването им от членовете на съответната комисия, освен ако няма друго решение, гласува НС.


ADS