Д. Тръмп : Утре, ще стане ясно кой иска мир и кой не!

0
11
i41f96i8 donald trump 160x120 11 november 24 ezgif com webp to jpg converter jpg[1]
Светът очаква края на войната!

Президентът на САЩ Доналд Тръмп заяви, че планира да разговаря утре с руския си колега Владимир Путин, съобщава Ройтерс.

„Ще говоря с Путин във вторник. Много работа бе свършена през уикенда“, каза Тръмп пред репортери на борда на президентския самолет по време на късен полет от Флорида до Вашингтон.

„Искаме да видим дали можем да сложим край на войната. Може би можем, може би не можем, но мисля, че имаме много добра възможност“, заяви американският президент.

 

 

Малко по-рано съветникът на президента на САЩ Доналд Тръмп по националната сигурност Майк Уолц заяви, че мирното уреждане на конфликта в Украйна ще включва условието Киев да се откаже от някои територии в замяна на бъдещи гаранции за сигурност.

„Има вариант с отказване от територии за бъдещи гаранции за сигурност, за бъдещия статут на Украйна“, каза той в интервю за ABC News в отговор на въпрос по темата.


ADS