Нина Спасова: Скопие получи шамар от ЕС, ако кажат колко са българите там, ще е опасно за РСМ!

0
12
b 973 i 1[1]

„Това е огромен шамар за Скопие, въпреки че те се правят, че не го усещат, че не го разбират. В момента, в който стана ясно, че се разделят двете държави, което е безпрецедентно, продължиха да говорят по същия начин, по който говореха и преди това да се случи.

С критики към ЕС Мицкоски направо избухна – в типично неговия стил нападна европейските институции и България, разбира се“. Това коментира пред bTV журналистът Нина Спасова, след като Брюксел официално раздели Албания от Северна Македония по пътя им за ЕС, а македонският премиер Християн Мицкоски заяви, че в Албания има осем пъти повече наши сънародници, отколкото в Северна Македония.

Междувременно пък опозицията в Скопие поиска оставката на енергийния министър Саня Божиновска, тъй като „е излъгала обществеността и е скрила информация за българското си гражданство“. „Въпреки твърденията ѝ, че се е отказала от него, не само тя, но и цялото ѝ семейство има български паспорти“, твърди опозицията.

„Ние, за съжаление, винаги сме нападнати, без да си дават сметкa, че всъщност ние сме им най-близки и сме им приятели. Много малко са съседните държави, които се разбират помежду си – без някой да е учил езика на другия. Като четем вестниците, разбираме това, което ни казват. И вместо това да ни сближава, това всъщност ни пречи“, посочи Спасова.

„Ние въобще не сме им проблем, всъщност проблемът са си самите те. Слава Богу, през 2022 година ние имахме мъдростта и парламентът ни гласува въпросното „френско предложение“, което превърна двустранните ни проблеми София – Скопие в проблем между Северна Македония и ЕС и вече македонците за всичко трябва да се обърнат към европейските институции, а не към България, както беше преди това“, отбеляза още Нина Спасова.

Лидерът на най-голямата албанска партия в парламента на Северна Македония Али Ахмети заговори за вписването на българите в Конституцията – нещо, което също ще се иска от Европа – първо, спазване на вече постигнатите договори и занапред да има равно третиране и еднакво отношение към всички народности и националности, които живеят в западната ни съседка.


ADS